Zdrowie a sport

Wpływ sportu na życie przeciętnego człowieka

Sport powinien być obecny w życiu każdego. Nie musi to być dyscyplina ciężka czy wyczynowa, ale nawet najmniejszy przejaw ruchu, przyjmowany jest przez organizm jako stymulacja do regeneracji.

Uprawianie sportu wiąże się z poświęceniem odrobiny czasu wolnego, pod warunkiem że nie jest się zawodowym sportowcem lub instruktorem fitness, ponieważ w takiej sytuacji, sport jest pracą, a cały wolny czas można poświęcić na inne przyjemności.

Dla zaangażowanych – siłownia

Wracając do dyscyplin sportowych, to jeżeli ktoś ma siły, chęci i dużo samozaparcia, może odwiedzać siłownię, w której znajdzie wiele przyrządów do ćwiczeń ułatwiających budowanie masy mięśniowej lub pomagających w codziennych treningach uprawianego sportu. Bieżnia czy rowerek poprawią pracę nóg i wzmocnią mięśnie, a różnego rodzaju „wioślarze” przygotują płuca do regularnego oddechu.

Skutki braku ruchu

Sport to ważny element codziennego życia. Ma duży wpływ na samopoczucie, koncentrację i siłę mięśni. Jeżeli większość czasu spędzamy leżąc wygodnie na sofie lub w niewłaściwej pozycji siedząc przed ekranem komputera, możemy nabawić się nie dość że otyłości to na dodatek dolegliwości bólowych i dysproporcji ze strony kośćca, głównie kręgosłupa i stawów.
Poza tym brak ruchu powoduje zwiększoną podatność na zachorowania, gdyż układ immunologiczny, nie otrzymując bodźców do działania pozostaje w uśpieniu.

Najlepszą formą sportu, dla wyjątkowo opornych, będzie codzienny spacer. Dzięki nim, organizm zostanie dotleniony, oczy, patrzące w dal a nie w ekran komputera odpoczną a umysł odzyska jasność myślenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *