Witaminy dla mam

Nie jest łatwo wybierać pośród tak wielu preparatów witaminowych, odżywczych i wspomagających funkcjonowanie praktycznie każdego układu w organizmie. Wybór staje się o wiele trudniejszy dla kobiet w ciąży. Suplementy dla ciężarnych to dla producentów doskonały rynek, ale to w rękach kobiet leży decyzja, co wybrać i jak stosować.

Trzeba pamiętać o tym, że nadmiar witamin i innych substancji jest tak samo szkodliwy, jak i ich niedobór. Stosowanie zatem wielu preparatów, w myśl, że im więcej tym lepiej, przynosi zupełnie inne efekty.

Lekarz prowadzący powinien pokierować odnośnie suplementacji. Uwzględniając potrzeby, stan zdrowia i określając, w jakiej ilości można przyjmować suplementy dla ciężarnych. Każda kobieta powinna poradzić się odnośnie tej kwestii, bowiem inaczej wygląda suplementacja nawet tymi samymi preparatami dla osób w pełni zdrowych, nie będących w ciąży, a inaczej dla kobiet będących w stanie błogosławionym. Liczy się również jakość wybieranych preparatów (dobrą jakość znajdziesz tutaj www.mumomega.pl), a nie tylko reklama czy też promocyjna cena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *